SEO2018-09-14T12:34:48+00:00

SEO – Optymalizacja stron i sklepów Internetowych

SEO (z angielskiego Search Engine Optimization) to działania podejmowane w celu osiągnięcia przez daną stronę internetową jak najwyższej pozycji w organicznych wynikach wyszukiwania dla konkretnych słów kluczowych. W skrócie, jest to optymalizacja stron internetowych pod wyszukiwarki. Optymalizacja stron jest niezbędna, aby rozpocząć pozycjonowanie.

Zalety optymalizacji strony

  • Wyższa pozycja w wynikach wyszukiwania – im lepiej zoptymalizowana strona, tym wyżej wyszukiwarka będzie skłonna pokazać ją w swoich wynikach.

  • Szybsze ładowanie strony – odpowiednie zoptymalizowanie treści, np. obrazów, oraz kodu wpływa na szybsze i wydajniejsze wczytywanie się strony.

  • Poprawa organizacji i czytelności strony – uporządkowanie treści i organizacja strony sprawiają, że nie tylko roboty wyszukiwarki uznają stronę za bardziej czytelną ale także dla zwykłego użytkownika jest ona łatwiejsza w poruszaniu się.

  • Dostępność – Zastosowanie odpowiednich technik optymalizacyjnych sprawia, że strona staje się dostępna dla większej ilości użytkowników, w tym dla osób niepełnosprawnych.

SEO Pozycjonowanie

Na czym polega optymalizacja strony?

Na działania SEO składa się wiele różnych aspektów, m.in. czytelność i dobra organizacja treści publikowanych na stronie, użycie odpowiednich i powtarzających się słów kluczowych ale nie w sposób, który mógłby zakwalifikować naszą stronę jako spam. Do SEO zalicza się także aspekty techniczne, tj. uporządkowanie linków czy optymalizacja kodu Twojej strony.

Skontaktuj się z nami i skorzystaj z darmowej wyceny już teraz!

Wystarczy, że wypełnisz formularz zamieszczony na tej stronie lub w podstronie Kontakt, a my sporządzimy dla Ciebie bezpłatną wycenę optymalizacji Twojej strony.


SEO a Pozycjonowanie

Często omylnie uważa się, że SEO i pozycjonowanie to jedno i to samo, nie jest to jednak do końca prawda. Pozycjonowanie to szereg różnych zabiegów, które mają na celu lepszej pozycji w wynikach wyszukiwarek, a SEO to tylko jedna z tych czynności, które wykonuje się podczas pozycjonowania stron. Pozycjonowanie strony zawiera w sobie szereg działań, które zmierzają do podniesienia strony w rankingach wyszukiwarki. Do tych działań zalicza się wspomniane już wcześniej działania SEO, link building, content marketing i analitykę internetową.

Jeśli twoje strona jest już dobrze zoptymalizowana możemy zająć się dla Ciebie usługą pozycjonowania. Wybierz odpowiednią zakładkę poniżej aby dowiedzieć się więcej.