SEO – Optymalizacja stron i sklepów Internetowych

SEO (z angielskiego Search Engine Optimization) to działania podejmowane w celu osiągnięcia przez daną stronę internetową jak najwyższej pozycji w organicznych wynikach wyszukiwania dla konkretnych słów kluczowych. W skrócie, jest to optymalizacja stron internetowych pod wyszukiwarki. Optymalizacja stron jest niezbędna, aby rozpocząć pozycjonowanie.

Zalety optymalizacji strony

  • Wyższa pozycja w wynikach wyszukiwania – im lepiej zoptymalizowana strona, tym wyżej wyszukiwarka będzie skłonna pokazać ją w swoich wynikach.

  • Szybsze ładowanie strony – odpowiednie zoptymalizowanie treści, np. obrazów, oraz kodu wpływa na szybsze i wydajniejsze wczytywanie się strony.

  • Poprawa organizacji i czytelności strony – uporządkowanie treści i organizacja strony sprawiają, że nie tylko roboty wyszukiwarki uznają stronę za bardziej czytelną ale także dla zwykłego użytkownika jest ona łatwiejsza w poruszaniu się.

  • Dostępność – Zastosowanie odpowiednich technik optymalizacyjnych sprawia, że strona staje się dostępna dla większej ilości użytkowników, w tym dla osób niepełnosprawnych.

SEO Pozycjonowanie

Na czym polega optymalizacja strony?

Na działania SEO składa się wiele różnych aspektów, m.in. czytelność i dobra organizacja treści publikowanych na stronie, użycie odpowiednich i powtarzających się słów kluczowych ale nie w sposób, który mógłby zakwalifikować naszą stronę jako spam. Do SEO zalicza się także aspekty techniczne, tj. uporządkowanie linków czy optymalizacja kodu Twojej strony.

Skontaktuj się z nami i skorzystaj z darmowej wyceny już teraz!

Wystarczy, że wypełnisz formularz zamieszczony na tej stronie lub w podstronie Kontakt, a my sporządzimy dla Ciebie bezpłatną wycenę optymalizacji Twojej strony.


SEO a Pozycjonowanie

Często omylnie uważa się, że SEO i pozycjonowanie to jedno i to samo, nie jest to jednak do końca prawda. Pozycjonowanie to szereg różnych zabiegów, które mają na celu lepszej pozycji w wynikach wyszukiwarek, a SEO to tylko jedna z tych czynności, które wykonuje się podczas pozycjonowania stron. Pozycjonowanie strony zawiera w sobie szereg działań, które zmierzają do podniesienia strony w rankingach wyszukiwarki. Do tych działań zalicza się wspomniane już wcześniej działania SEO, link building, content marketing i analitykę internetową.

Jeśli twoje strona jest już dobrze zoptymalizowana możemy zająć się dla Ciebie usługą pozycjonowania. Wybierz odpowiednią zakładkę poniżej aby dowiedzieć się więcej.

Nie wiesz czy twoja strona jest odpowiednio zoptymalizowana?