Pozycjonowanie Sklepów Internetowych

Pozycjonowanie Szerokie, zwane także „Long Tail SEO”, czy pozycjonowanie na długi ogon, jest idealnym rozwiązaniem, które świetnie sprawdzi się w przypadku pozycjonowania sklepów internetowych z szerokim asortymentem, serwisów ogłoszeniowych, i obszernych witryn.

Pozycjonowanie na długi ogon zapewnia wiele korzyści takich jak m.in: redukcja kosztów, zwiększenie sprzedaży, oraz szybsze osiągnięcie wysokiej pozycji w wyszukiwarkach. Kolejnym ważnym aspektem jest również bezpieczeństwo – metoda pozycjonowania szerokiego należy do technik „White Hat SEO”, które są popierane przez Google i zapewniają witrynie bezpieczeństwo.

Jest to rozwiązanie, które nie naraża strony na nałożenie kary w postaci filtra lub bana, co może skutkować zablokowaniem strony lub znacznym obniżeniem jej pozycji.

Tym, co odróżnia klasyczne pozycjonowanie od pozycjonowania szerokiego jest odpowiedni wybór fraz, które w tym przypadku składają się średnio z 3 i więcej słów kluczowych.

Przeciętny użytkownik obecnie wpisuje bardziej skomplikowane frazy, aby łatwiej i precyzyjniej odnaleźć interesujące go informacje czy produkty. Pozwala to na wyeliminowanie już na samym początku wyników, które nie spełniają jego oczekiwań.

pozycjonowanie long tail seo

Takie rozwiązanie sprawdza się szczególnie dobrze w przypadku sklepów internetowych, gdzie często poza samą nazwą produktu, mamy także dodatkowe informacje jak rodzaj, wymiar, kolor czy materiał, z którego dany produkt jest wykonany.

Pozycjonowanie sklepów internetowych opiera się głownie na dobrze zoptymalizowanej stronie pod użytkownika i wyszukiwarkę. Odpowiednia optymalizacja i przygotowanie takiego sklepu oraz produktów jest czasochłonne ale w dłuższej perspektywie przynosi wymierne korzyści w postaci konkretnego ruchu na stronie który przekłada się na sprzedaż.

Jeżeli chcesz aby Twój sklep internetowy przeciągał większą liczbę klientów oraz sprzedawał napisz do nas o bezpłatną wycenę w powyższym formularzu a my przygotujemy indywidualne rozwiązanie dla Twojego biznesu. Nie czekaj napisz i zacznij zwiększać swoje zyski już dzisiaj.