Pozycjonowanie WordPress

Strona główna » Pozycjonowanie WordPress
Pozycjonowanie WordPress2018-05-04T14:09:13+00:00

Pozycjonowanie WordPress

Pozycjonowanie stron internetowych opartych na systemie CMS WordPress

WordPress to definitywnie najpopularniejszy system do zarządzania treścią Open Source, czyli darmowy. Jest najczęściej stosowanym rozwiązaniem w Polsce i na świecie. Imponująco duża ilość wtyczek i motywów, pozwala tworzyć dowolne witryny. W Polsce WordPress stanowi aż 70% wszystkich systemów CMS dostępnych na rynku.

Jest to wyjątkowo proste i  funkcjonalne rozwiązanie. Strony, które opierają się na tym CMS-ie są zgodne ze standardami W3C.  Średnio 4 na 10 stron w TOP10 w Google, to strony, zasilane WordPress’em. Zoptymalizowane pod kątem SEO strony WordPress są przygotowane dla prawidłowej indeksacji przez roboty Google  dobrze pozycjonują się w wyszukiwarkach.

Pozycjonowanie WordPress – dlaczego warto zainwestować ?

W trakcie poszukiwania usług, produktów czy też informacji w sieci znaczna część konsumentów koncentruje się na pierwszej stronie z wynikami. Niewielu sprawdza wyniki drugiej i kolejnych. Jest to sygnał iż aby dotrzeć do potencjalnych klientów, obowiązkowo trzeba trafić do pierwszej dziesiątki wyników wyszukiwania Google ( TOP 10). Dzięki pozycjonowaniu, które obecnie jest podstawowym narzędziem w marketingu internetowym ten cel jest realny do osiągnięcia.

Pozycjonowanie WordPress – etapy działania:

Analiza Branży

Przed zaplanowaniem kampanii SEO, szczegółowo analizujemy branżę Klienta. Sprawdzamy działania konkurencji, która znajduje się na najwyższych pozycjach wyszukiwarki Google. Jest to niezwykle pomocne przy wyborze fraz kluczowych i zaplanowaniu kampanii SEO.

Wybór Słów Kluczowych

Naszym głównym celem jest rozwój działalności gospodarczej Klienta, dlatego też zwracamy szczególną uwagę na dobór właściwych słów kluczowych. Dobrze wybrane frazy, będą generowały sprzedaż i przyciągały potencjalnych klientów.

Audyt SEO

Pierwszym i podstawowym krokiem jaki wykonujemy pozycjonując jest przeprowadzenie audytu SEO. Sprawdzamy, czy strona jest odpowiednio zoptymalizowana pod katem SEO tzn. czy jest przygotowana pod katem technicznym, czy podstrony są dostosowane do wybranych słów kluczowych, analizujemy historie domeny oraz linków.

Optymalizacja Witryny

Następnie optymalizujemy witrynę pod katem SEO. Zwracamy uwagę prędkość ładowania się strony, sprawdzamy, czy treści są wartościowe i unikalne, modyfikujemy grafikę.

Link Building

Pozyskujemy wysokiej jakości linki z podobnych tematycznie wartościowych stron internetowych – działania niezbędne, aby pozycjonowanie było efektywne.

Korzyści jakie daje pozycja w TOP10:

Usługi SEO oraz uzyskana pozycja w pierwszej dziesiątce wyników wyszukiwarki to szczególnie potwierdzenie na to, że klient obdarzy Twoją firmę zaufaniem. W jego spojrzeniu jesteś wiarygodny. Firmy zajmujące pozycję w TOP10 są podświadomie uznawane przez odbiorców za ekspertów w swojej branży

Wysoka pozycja owocuje zwiększoną sprzedażą produktów czy usług. Klient, który trafia na Twoja witrynę wie czego szuka. Zamierza sprawdzić  dostępne rozmiary, odcienie czy typ materiału. Najprawdopodobniej zadzwoni celem weryfikacji naszej firmy lub po prostu będzie chciał otrzymać pomocne informacje na temat produktu czy usługi.

Dlaczego warto zdecydować się na współpracę z nami:

  • stosujemy jedynie bezpieczne strategie pozycjonowania (white hat)
  • wyznaczamy Klientowi indywidualnego opiekuna
  • skuteczność prowadzonych czynności
  • oferujemy atrakcyjne modele cenowe.
  • udzielamy Klientowi dostępu do wyników naszej pracy

Wykorzystaj formularz kontaktowy – Skontaktuj się z nami i sprawdź nasze usługi!
Dowiedz się dlaczego warto zacząć pozycjonować jak najszybciej!