Darmowa domena i hosting w promocji.

Darmowa domena

Odpowiedni adres Twojej strony internetowej ma duży wpływ na promocję firmy w sieci. Oprócz nazwy (aliansu), która powinna być prosta i łatwa do zapamiętania dla klientów, ważna jest też końcówka. W Polsce najczęściej wykorzystywana jest domena z zakończeniem .pl.

Jeżeli jeszcze nie masz domeny, a zamierzasz stworzyć nową stronę internetową, możesz skorzystać z zarejestrowania do 5ciu domen za darmo, na cały rok, w tym hostingu. Do wyboru darmowa domena .pl lub .eu

Dodatkowo do domeny otrzymasz 100zł na pozycjonowanie Twojej strony, bezpłatną wizytówkę z danymi Twojej firmy, darmowe konto pocztowe o pojemności 1GB z adresem twojej domeny oraz wsparcie techniczne 24/7/365.

Darmowy hosting

Dużo osób korzysta z takiego rozwiązania ze względu na brak opłat, szczególnie na początku działalności, kiedy jest mało środków na promocję firmy. Często wraz z domeną możemy otrzymać dodatkowe korzyści jak choćby konto pocztowe z jej nazwą czy darmowy kreator stron WWW. Dzięki niemu możemy w łatwy sposób postawić prosta stronę firmową bez znajomości programowania i kodowania. Stronę tworzymy w oparciu o gotowe szablony jakie mamy do wyboru.

Z naszego doświadczenia możemy śmiało powiedzieć że dla każdego, kto prowadzenie firmy traktuje poważnie, darmowy hosting nie jest jednak najlepszym rozwiązaniem. Często zdarza się, że klienci zakładając strony internetowe wykupują darmową usługę, która ma niedostateczne parametry i niski uptime – co powoduje problemy z wyświetlaniem się strony, czy szybkim ładowaniem. W takim  przypadku strona, w którą zainwestowali i tak będzie skutecznie odstraszać klientów.

Kilka przykładów firm oferujących darmowe hostingi:

HOSTINGER.pl

Firma Hostinger oferuje darmowy hosting „za darmo, na zawsze”. Oferta zawiera 2000 MB pojemności (czyli tylko 2 GB!), 100 GB transferu, darmowe subdomeny, darmowy kreator stron czy autoinstalator skryptów. Na stronie czytamy, że firma nigdy nie umieści żadnych reklam na Twojej stronie, ani nie zacznie pobierać żadnych opłat. Wszystko wygląda dobrze do momentu kiedy chcemy sprawdzić warunki w regulaminie. Niestety regulamin jest napisany w całości w języku angielskim. W razie pytań możemy kontaktować się z biurem na Litwie lub Cyprze…

CBA.pl

Jedną z najbardziej popularnych firm hostingowych. W darmowej ofercie, do wyboru domena z zakończeniem cba.pl, c0.pl, y0.pl, które niestety nie wyglądają zbyt profesjonalnie. Do dyspozycji otrzymujemy m.in.: 1GB pojemności, 3 darmowe domeny, 2 konta pocztowe i 2 konta FTP. Przyzwoite warunki jednak nie obejmują kopii zapasowych, które zabezpieczają nas na wypadek awarii i konieczności przywrócenia strony do działania. Koniecznie zwróćmy uwagę na regulamin w którym czytamy m.in.: „CBA.pl umieszcza reklamę na stronach użytkownika, a ich blokowanie jest surowo zabronione. CBA.pl wprowadza dodatkowy odpłatny system  zdejmowania reklam.” (Żeby zablokować nachalne reklamy musimy niestety wykupić płatny abonament!) Przeglądając regulamin czytamy jeszcze, że firma zastrzega sobie możliwość wprowadzania dodatkowych Opcji Płatnych, ułatwiających korzystanie z usług CBA.pl…

PRV.pl

PRV w ramach darmowego hostingu domena może kończyć się prv.pl, xlx.pl, keep.pl, opx.pl, pev.pl, htw.pl. Dostępna pojemność dysku to 1,5 GB i transfer bez limitu. PHP i bazy MySQL dostępne są w aktualnych wersjach, a do tego otrzymujemy gotowe skrypty CMS Joomla i WordPress. Do minusów należy zaliczyć standardowy element jakim są wyświetlane materiały reklamowe (audiowizualne, graficzne, tekstowe). Dodatkowo w regulaminie jest informacja o szczególnych zagrożeniach związanych z korzystaniem z usług. Wymienione są tu wirusy, konie trojańskie, i spam, które mogą skutecznie zablokować działanie naszej strony i narazić nasze bezpieczeństwo.

Płatny hosting w promocji.

Przedstawione przykłady pokazują jakie mankamenty mają darmowe hostingi. Lepszym rozwiązaniem jest skorzystanie z płatnego hostingu w promocyjnej cenie za pierwszy rok. Nawet najtańsza wybrana opcja będzie miała dużo lepsze parametry niż wersja darmowa z mnóstwem ograniczeń. Kiedy Twój biznes już się rozwinie będziesz mógł przedłużyć domenę i hosting.

Na co zwrócić uwagę przed kupnem?

Przed kupnem hostingu zwróć szczególną uwagę na regulamin danej firmy. Jeśli pojawią się kwestie dla Ciebie nie jasne, poproś obsługę o wyjaśnienie. Sprawdź także, jaka jest cena za wznowienie w kolejnych latach, oraz czy musisz wznowić domenę po upływie roku.

W przypadku wyboru domeny upewnijmy się jakich końcówek dotyczy oferta – czy jest to .pl, .com, .eu, czy może inna domena?

Sprawdź również dostęp do domeny, a także możliwość ukrycia prywatnych danych w usłudze WHOIS, która pozwala sprawdzić kto jest właścicielem wybranej domeny. Jeśli nie chcesz ujawniać swoich, danych możesz zamiast nich pokazać dane firmy, która świadczy usługę ochrony prywatności.

Atrakcyjna oferta:

Dla nowych firm atrakcyjną propozycją jest oferta naszego partnera. Dzięki niej można bardzo tanio kupić odpowiedni hosting oraz zarejestrować do 5ciu domen za darmo (.pl lub .eu). Wykupując hosting dostaniesz dostęp do panelu administracyjnego, gdzie będziesz mógł zarządzać wszystkimi usługami w jednym miejscu. Panel jest bardzo funkcjonalny, przejrzysty i łatwy w obsłudze. Jeżeli domena się nie sprawdzi lub zamkniesz swoją działalność, to mimo wszystko uniknąłeś zbędnych kosztów na start.