Płatności internetowe – od tego zacznijmy…

Integracja szybkich płatności zapewnia wygodę, szybkość i bezpieczeństwo transakcji. Płatności internetowe w błyskawicznym tempie wypierają tradycyjne przelewy bankowe. Większość z nas, na co dzień korzysta bankowości elektronicznej. Jest to zupełnie zrozumiałe bo przelewy pieniężne dokonywane są najczęściej w czasie rzeczywistym, bez wychodzenia z domu, a pieniądze pojawiają się na koncie odbiorcy w kilka minut. Dodatkowo, fakt, że na rynku mamy wiele platform obsługujących takie płatności, zapewnia Klientom bardzo bogaty wybór, dzięki czemu, każdy może wybrać najwygodniejszą metodę dla siebie jak np.: płatność kartą, przelewem, poprzez portfel elektroniczny czy też Premium SMS.

W czasach gdzie zakupy przez Internet to codzienność dla milionów ludzi, niezbędne staje się przystosowanie płatności do potrzeb Klientów. Integracja szybkich płatności sprawi, że prowadzenie sklepu czy portalu, dzięki odpowiedniemu systemowi będzie łatwiejsze i bezpieczniejsze. Zastanawiasz się jaki system płatności wybrać, na co zwrócić uwagę? Ten artykuł pomoże ci rozwiać wątpliwości. Zaczynamy!

Integracja szybkich płatności – same plusy.

Płatności online są coraz bardziej popularne zarówno wśród kupujących jak i sprzedawców. Dla klientów jest to przede wszystkim łatwość, szybkość i wygoda dokonywania transakcji, z drugiej strony sprzedawcy szybko otrzymują wpłatę od klienta i mogą niemalże od razu rozpocząć proces realizacji zamówienia. Do przekazania środków z jednego konta na drugie potrzebne jest odpowiednie narzędzie, które zapewni bezpieczeństwo zarówno kupującemu jak i sprzedawcy. Integracja szybkich płatności to ułatwienie codziennego zarządzania finansami oraz rozliczania się z usługodawcami lub kontrahentami.

Skupimy się na trzech platformach sprzedażowych jakimi są DotPay, PayU i TPay. 

integracja szybkich płatności

Jeżeli zajmujesz się handlem internetowym (e-commerce), prowadzisz sklep czy stronę www, powinieneś ułatwić sobie sposób pobierania opłat od swoich klientów. Integracja szybkich płatności to rozwiązanie, z którego z powodzeniem korzystają m.in.: portale aukcyjne i internetowe i społecznościowe, sklepy online, firmy z branży e-commerce oraz pozostali właściciele serwisów ogłoszeniowych, witryn, for, serwisów tematycznych i katalogów branżowych.

Po instalacji szybkich płatności internetowych na Twojej stronie, klienci będą mogli przekazać Ci dowolną kwotę pieniędzy za pomocą kilku kliknięć o każdej porze dnia i nocy. Schemat płatności zazwyczaj wygląda podobnie, a wszystkie jego kroki są dokładnie opisane, aby ułatwić użytkownikowi dokonanie płatności.

Kilka słów o ofercie…

W Polsce istnieje wiele systemów płatności. Przy wyborze najlepszego z nich trzeba sprawdzić, czy nasze oprogramowanie posiada możliwość obsługi interesującego nas systemu płatności. Poniżej przedstawiamy krótką charakterystykę najpopularniejszych platform, które cieszą się wysokimi pozycjami w rankingach i zaufaniem klientów. Pamiętaj, że inwestując w znaną i sprawdzoną platformę, wzbudzisz zaufanie swoich klientów oraz zwiększysz sprzedaż.

DotPayintegracja szybkich płatności dotpay

– funkcjonujący na rynku od 2001 roku, jest jednym z najlepszych systemów płatności online. Niezwykle popularny wśród użytkowników i cieszący się ogromnym zaufaniem, pozwala dokonywać płatności  wieloma kanałami, dzięki czemu jest platformą niezwykle uniwersalną. Oprócz obsługi kart płatniczych takich jak: Visa, Visa Electron, MasterCard, Maestro, Diners Club International, JCB, MasterCard Mobile, E-portfele PayPal i ukash, obsługuje także E-przelewy z 22 banków i wiele płatności mobilnych. Zaopatrzony w uznane certyfikaty bezpieczeństwa, zapewnia bezpieczeństwo danych osobowych użytkowników, oraz pełne, zautomatyzowane zarządzanie transakcjami i usługami. Prowizje uzależnione są od wysokości obrotów firmy, rodzaju działalności i wartości transakcji. Jest to przedział od 1% do 2,2%. Oprócz najniższych na rynku prowizji warto również wspomnieć o pełnej obsłudze transakcji zagranicznych, interfejsie w 9 językach i pełniej obsłudze transakcji zagranicznych w różnych walutach.

PayU integracja szybkich płatności payu

– stosunkowo młody system cieszy się zaufaniem użytkowników, ponieważ kojarzony jest ze sklepem internetowym Allegro, obsługującym miliony transakcji. W ofercie mamy możliwość wykonania przelewu z 22 banków a także korzystanie z rat  internetowych PayU z oprocentowaniem wynoszącym 0% przez cały okres umowy. Obsługa kart VISA, VISA Electron, MasterCard, Maestro, oraz 0% prowizja dla nowych użytkowników przez pierwsze trzy miesiące korzystania z płatności, sprawiają, że grono użytkowników stale rośnie. PayU oferuje obsługę płatności internetowych z prowizją do 2,2-2,5%.

integracja szybkich płatności tpay

Tpay

– zapewnia bardzo szeroki wybór metod płatności. Obsługuje ponad 150 kanałów, w tym płatności kartą oraz zagraniczne przelewy PayPal, SEPA, przelewy QR kodem i płatności grupowe w serwisie eHat.me. Dzięki tpay możemy realizować wpłaty z każdego miejsca na świecie i we wszystkich walutach. Dla wygody użytkowników przygotowano udogodnienia takie jak Płatności on-site, czyli możliwość dokonania zakupu bezpośrednio na stronie Sprzedawcy (bez opuszczania sklepu w trakcie zamówienia),  czy też Płatności one-clik, dające możliwość zapamiętania danych karty kredytowej Klienta w ramach strony internetowej Sprzedawcy, bez konieczności podawania danych karty przy każdej transakcji.

Upewnij się, że dobrze wybrałeś.

Przy wyborze odpowiedniej platformy sprzedażowej trzeba sprawdzić, czy wybrane rozwiązanie będzie równie atrakcyjne z punktu widzenia sprzedawcy jak i klienta. Wybór może nie być łatwy. Dla jednych liczą się niskie prowizje, dla innych bezpieczeństwo, a dla niektórych bogata oferta i szeroki wybór kanałów płatności. Zanim podejmiesz decyzję o integracji szybkich płatności sprawdź koniecznie:

  • Czy portal, który Cię interesuje cieszy się dobrymi opiniami wśród sprzedawców i pozytywnymi komentarzami użytkowników?
  • Czy oferowane metody płatnicze są popularne wśród klientów i czy spełniają również Twoje oczekiwania?
  • Jak wygląda tabela opłat, czy wysokość prowizji jest na zadowalającym dla Ciebie poziomie?
  • Czy otrzymasz wsparcie w trakcie użytkowania płatności, jeżeli napotkasz jakiekolwiek problemy?
  • Jak wygląda system raportowy – czy jest on dla ciebie przejrzysty i uporządkowany, co pozwoli Ci łatwiej kontrolować płatności i zarządzanie budżetem?

Chcesz uprościć sobie pobieranie płatności od Klientów?

Mamy dla Ciebie dwie opcje:

1) Darmowa integracja szybkich płatności DotPay.

Jeśli nie masz z nimi podpisanej umowy – skontaktuj się z nami. Jako partner biznesowy DotPay oferujemy bezpłatną instalację tego systemu płatności, na Twojej stronie.

2) Integracja szybkich płatności PayU, DotPay lub Tpay – w cenie 50zł.

Skorzystaj z integracji, inwestując mniej, niż zwykle wydajesz na zakupy w sklepie spożywczym. Oferta skierowana jest do Ciebie. jeżeli korzystasz z systemów WordPress lub Joomla! albo prowadzisz sklep online oparty na PrestaShop.